Truskawka i poziomka

Dostępność:
Dostępny Dostępny
 • Autor: E. Żurawicz
 • Rok wydania: 2005
 • Liczba stron: 294
 • Oprawa i wymiary: twarda, 150 x 210 mm
 • ISBN: 83-09-01788-X
 • szt.
  Cena katalogowa:45,00 zł
  Rabat: 35.6 %
  29,00 zł

  Końcówka nakładu - książki mogą mieć delikatnie zniszczone okładki.


  Problematyka dotycząca tradycyjnej produkcji truskawek nie zmieniła się radykalnie, nabrały jednak znaczenia nowoczesne metody produkcji i podejście do wytwarzanego surowca.

  Natomiast wiele aspektów prawnych produkcji, takich jak wytwarzanie materiału szkółkarskiego, prawna ochrona odmian, uregulowania dotyczące produkcji ekologicznej czy integrowanej, to nowe zagadnienia, wszechstronnie opracowywane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Większość przepisów weszła w życie z dniem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, ale niektóre dopracowano dopiero w drugiej połowie 2004 roku. W obecnym wydaniu tej książki uwzględniono wszystkie zmiany w zakresie produkcji truskawek wynikające z dostosowania polskiego prawa do wymogów Unii Europejskiej.

  Zmiany, jakie zaszły w produkcji truskawek na świecie i w Polsce, wynikają z tendencji zarysowujących się na rynku konsumenta, a także racjonalizacji pracy w sadownictwie i obrocie owocami. Rozwinięto bardzo nowoczesne technologie uprawy, takie jak produkcja owoców typowo deserowych, produkcja sterowana, integrowana czy ekologiczna.

  Te nowe, bardzo ważne dla producenta informacje zostały w obecnym wydaniu książki opracowane już nie przez jednego autora, lecz przez zespół wybitnych specjalistów z Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa zajmujących się szczegółowymi zagadnieniami, takimi jak nawadnianie, ochrona roślin przed chorobami, szkodnikami i chwastami oraz zbiór i obrót owocami.

  W treści:
  Nazwa i pochodzenie gatunku
  Produkcja truskawek
  Budowa i fazy rozwojowe rośliny
  Odmiany
  Materiał szkółkarski
  Plantacja towarowa
  Uprawa sterowana
  Produkcja integrowana
  Produkcja ekologiczna
  Uprawa na zbiór owoców przez nabywcę („samoobsługa")
  Poziomka
  Literatura