Technologia produkcji wina

Dostępność:
Dostępny Dostępny
 • Autor: Yair Margalit
 • Rok wydania: 2014
 • Liczba stron: 241
 • Oprawa i wymiary: miękka, 165 x 235 mm
 • ISBN: 978-83-09-01158-3
 • egz.
  Cena katalogowa:78,00 zł
  Rabat: 25 %
  58,50 zł

  W treści:

  Przed zbiorem

  Zbiór

  Fermentacja

  Zabiegi prowadzone w piwnicy winiarskiej

  Dojrzewanie w beczkach

  Butelkowanie

  Zagadnienia ogólne

  Ocena wina

  Publikacja kładzie nacisk na praktyczne aspekty produkcji. Podzielona została na rozdziały uszeregowane zgodnie z kolejnością operacji i procesów przeprowadzanych w winiarni, począwszy od przygotowań do zbioru po butelkowanie. Dzięki temu stanowi niezastąpioną pomoc podczas produkcji wina.

  Jest to kontynuacja cieszącego się dużą popularnością podręcznika pt. „Winery Technology and Operations, A Handbook for Small Wineries” opublikowanego w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy w 1990 r. oraz pracy pt. „Concepts in Wine Chemistry”, której pierwsze amerykańskie wydanie ukazało się w 1997 r. i zostało niedawno uaktualnione. Obydwie pozycje zaliczane są do literatury specjalistycznej i uniwersyteckiej na całym świecie. 

  Yair Margalit ma tytuł doktora w dziedzinie fizykochemii i wieloletnie doświadczenie w zakresie badań naukowych oraz nauczania. Jest właścicielem niewielkiej rodzinnej winnicy i prowadzi wykłady dotyczące produkcji winiarskiej i zagadnień chemicznych związanych z winiarstwem w izraelskim Instytucie Technologii.

  Jest również konsultantem w licznych winnicach na całym świecie.