Gołębie pocztowe

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Nakład wyczerpany Nakład wyczerpany
  • Autor: B. Nowicki, E.Pawlina
  • Rok wydania: 2002
  • Liczba stron: 93
  • Oprawa i wymiary: miękka, 125 x 195 mm
  • ISBN: 83-09-01754-5
Jak wyhodować gołębie o wybitnych walorach lotowych? Obszernie potraktowano takie rozdziały, jak „Kryteria wyboru gołębi pocztowych do hodowli", „Metody lotowania", „Metody doskonalenia dzielności lotowej gołębi pocztowych".

Zainteresowanie publikacjami o gołębiach pocztowych jest od wielu lat. Ponieważ pierwsze wydanie tej książki (z 1997 roku) zostało wyczerpane, a zapotrzebowanie na nią nie maleje, podjęliśmy się przygotowania kolejnego zmienionego, nowego wydania.

Zgodnie z sugestiami czytelników poszerzyliśmy treść niektórych rozdziałów (np. o higienie w gołębnikach, żywieniu) i dodaliśmy nowe (o zachowaniu się gołębi, ich wzroście i rozwoju). W książce Czytelnicy znajdą odpowiedź na pytanie jednego z wyróżniających się hodowców - Witolda Zbrożyny z Wrocławia - jak wyhodować gołębie o wybitnych walorach lotowych? Dlatego też stosunkowo obszernie potraktowano takie rozdziały, jak „Kryteria wyboru gołębi pocztowych do hodowli", „Metody lotowania", „Metody doskonalenia dzielności lotowej gołębi pocztowych". Mając na uwadze młodych, początkujących hodowców omówiliśmy najważniejsze metody chowu oraz podaliśmy wiadomości niezbędne do rozpoczęcia hodowli gołębi pocztowych. Pragniemy gorąco podziękować Kolegom: Eugeniuszowi Szalowi za cenne wskazówki dotyczące praktycznej hodowli gołębi pocztowych oraz Janowi Szmitowi z Chotkowa i Edwardowi Stefanko z Wrzesin, woj. lubuskie, a także Janowi Kiclerowi z Wawrzyńcowie, Georgowi Kitzlerowi z Komicy i Mieczysławowi Pawlinie z Kietrza, woj. opolskie, za umożliwienie wykonania fotografii gołębi, gołębników i urządzeń stanowiących ich wyposa­żenie.

 

Autorzy Wrocław, maj 2002 r.

 

W treści:

Zapoczątkowanie hodowli gołębi pocztowych
Gołębnik
Żywienie
Zachowanie się gołębi
Rozród
Wzrost i rozwój gołębi
Kryteria wyboru gołębi pocztowych do hodowli
Orientacja gołębi w przestrzeni powietrznej
Kryteria wyboru gołębi na loty konkursowe
Metody lotowania
Przeprowadzanie lotów konkursowych
metody doskonalenia dzielności lotowej gołębi pocztowych
Choroby gołębi
Literatura